aktualności o nas flota rezerwacje kursy galeria kontakt
”Żeglowanie … sport przestrzenny uprawiany dla własnej sprawności fizycznej, dla godziwego spędzania wolnego czasu, dla odnowienia sił po pracy zawodowej, poznania piękna jezior, rzek i mórz.” Włodzimierz Głowacki - Wspaniały Świat Żeglarstwa 65 lat KS Polonez! ŻEGLARSKI KLUB SPORTOWY POLONEZ - Witamy na oficjalnej stornie Klubu!

Strona główna > Aktualności

Aktualności zdjęcie

Zdjęcie aktualnościSezon na Mazurach powoli dobiega końca. Był to udany sezon. Jachty z banderami ŻKS Polonez służyły członkom klubu do wypoczynku. Realizowaliśmy również ciekawe prospołeczne projekty.
W czerwcu nasi sternicy uczestniczyli w projekcie „Skauci pod żaglami Poloneza” w tygodniowym rejsie pokazywaliśmy młodzieży z 10 Szczepu Royal Rangers Polska, żeglarstwo jako sposób współdziałania. Uczyliśmy podstaw obsługi stanowisk manewrowych. Pokazywaliśmy piękno jezior Mazurskich. Dla piątki druhów było to doskonalenie zdobytych podczas szkolenia zorganizowanego w ŻKS Polonez umiejętności żeglarza jachtowego.
W sierpniu prowadziliśmy dwa rejsy: rejs dla uchodźców z Ukrainy. Tu również było to promowanie żeglarstwa jako sposobu spędzania wolnego czasu i wypoczynku od niełatwej rzeczywistości.
Drugim sierpniowym rejsem było przedsięwzięcie, któremu towarzyszymy od blisko 10 lat. Rejs ojca z nastolatkiem, organizowane obecnie przez Fundację Przystań i Walcz. Jest to forma aktywnego wypoczynku pod żaglami, kładąca nacisk na relacje rodzinne.
Wszystkim sternikom z ŻKS Polonez Zarząd Klubu dziękuje za zaangażowanie w te projekty.

Symbol       Facebook       Symbol

Symbol Aktualności       Aktualności       Symbol Aktualności

ZAWIADOMIENIE - Walne zebranie...

Z głębokim żalem żegnamy nasze...

50 bojerowe Mistrzostwa świata...

Inicjatywa promowania żeglarst...

Letni sezon regatowy - podsumo...

Sezon żeglarski zakończony...

Regaty o Błękitną Wstęgę YKP W...

Trwa jesienna część startów w ...

Sezon sekcji turystycznej - mo...

Sezon nawigacyjny w ŻKS Polone...

Zobacz wszystkie aktualności »

Design: Piotr Kojtek | Kodowanie html i cms: Kalais Studios