aktualności o nas flota rezerwacje kursy galeria kontakt
”Żeglowanie … sport przestrzenny uprawiany dla własnej sprawności fizycznej, dla godziwego spędzania wolnego czasu, dla odnowienia sił po pracy zawodowej, poznania piękna jezior, rzek i mórz.” Włodzimierz Głowacki - Wspaniały Świat Żeglarstwa 65 lat KS Polonez! ŻEGLARSKI KLUB SPORTOWY POLONEZ - Witamy na oficjalnej stornie Klubu!

Strona główna > Aktualności

Aktualności zdjęcie

Zdjęcie aktualnościRegaty o Puchar 70-lecia Klubu Spójnia odbyły się na Zalewie Zegrzyńskim w gorący weekend 1-2 czerwca 2019.

Startowały trzy klasy: T2 - 6 jachtów, Tango - 4 jachty, T - 3 jachty

Gościnnie spoza akwenu w regatach brał udział Sailing Team Elektrum na jachcie Calibra 620.

Warunki pogodowe były wymagające technicznie - wiatr słaby z zanikami i chwilowymi szkwałami, zmienny co do kierunku, w niedzielę stopniowo się wzmacniał przed prognozowaną burzą, która jednak do nas nie zawitała

Trasa ustawiona po śledziu nie za długa uwzględniająca warunki słabowiatrowe. Przeprowadzono zaplanowane 6 startów - w sobotę 4, a 2 w niedzielę .

ZKS Polonez w klasie T2 reprezentowali na jachcie Argo Rafał Floriańczyk, Krzysztof Chmielowiec, na jachcie 60-tka Bartosz Hajdarowicz, Grzegorz Penkala.

Wyścigi były bardzo ciekawe, ze względu na zmiany siły i kierunku wiatru co powodowało niespodziewane przetasowania kolejności podczas biegów. Na korzystnej zmianie kierunku wiatru można było dużo zyskać, ale i równie dużo stracić jak trafiła na rywali.
W bilansie po wymagających technicznie wyścigach odbywających się w prażącym słońcu sobota wypadła dobrze z ogólnym wynikiem na trzecim miejscu, w niedzielę przygotowani do obrony 3 miejsca niestety nie mieliśmy szczęścia do wiatru - w niedzielę po bardzo dobrym starcie zadowoleni ruszyliśmy do walki idąc łeb w łeb z Calibrą, jednak na halsówce w wyniku niekorzystnej obkrętki straciliśmy dobre miejsce w stosunku do jachtów płynących drugą stroną akwenu, układ po pierwszym niedzielnym biegu na mecie wyrównał punktację dla trzech pretendentów o 3 miejsce - Inna, Focus, 60-tka. Ostatni bieg był rozstrzygający - i spalony na samym starcie - wyścig rozpoczął się pechowo - wiatr punktowo przygasł na starcie, doszło do kolizji Calibry i Focusa, jednocześnie nas zasłaniając bez manewrowości. Zanim się wygrzebaliśmy to mogliśmy już tylko kibicować najlepszym - gospodarzom tradycyjnie wygranych regat.

Wyniki w biegach w T2: 4,2,3,5,5,5*

Z żeglarskim pozdrowieniem Bartosz

Symbol       Facebook       Symbol

Symbol Aktualności       Aktualności       Symbol Aktualności

ZAWIADOMIENIE - Walne zebranie...

Z głębokim żalem żegnamy nasze...

50 bojerowe Mistrzostwa świata...

Inicjatywa promowania żeglarst...

Letni sezon regatowy - podsumo...

Sezon żeglarski zakończony...

Regaty o Błękitną Wstęgę YKP W...

Trwa jesienna część startów w ...

Sezon sekcji turystycznej - mo...

Sezon nawigacyjny w ŻKS Polone...

Zobacz wszystkie aktualności »

Design: Piotr Kojtek | Kodowanie html i cms: Kalais Studios