aktualności o nas flota rezerwacje kursy galeria kontakt
”Żeglowanie … sport przestrzenny uprawiany dla własnej sprawności fizycznej, dla godziwego spędzania wolnego czasu, dla odnowienia sił po pracy zawodowej, poznania piękna jezior, rzek i mórz.” Włodzimierz Głowacki - Wspaniały Świat Żeglarstwa 65 lat KS Polonez! ŻEGLARSKI KLUB SPORTOWY POLONEZ - Witamy na oficjalnej stornie Klubu!

Strona główna > Aktualności

Aktualności zdjęcie

Zdjęcie aktualnościW dniach 24-26 sierpnia na Zalewie Zegrzyńskim odbyły się BMW Warsaw Sailing Days. Wyścigi odbywały się w klasach Nautica 450, Scandinavia-Skippi 650, 505, Korsarz, Tango, Omega, T2, RS Vision, RS Aero.

Klub Sportowy Polonez reprezentowała w klasie T2 załoga w składzie:
- Bartosz Hajdarowicz,
- Rafał Floriańczyk.

W klasie TANGO Jacek Paluszkiewicz z załogą.

Sobotni poranek przywitał nas nagłym bardzo silnym wiatrem,choć prognozy zapowiadały ciszę. Z dusza na ramieniu wystartowaliśmy, ale wiatr na szczęście zaczął słabnąć i pozwolił na bezpieczne pływanie. W następnym biegu wiatr zaczął radykalnie słabnąć i skręcać w lewo, czasami znikał kompletnie, by jednak pojawić się z powrotem. Ekipa sędziowska nie dawała za wygraną i udało się rozegrać dwa kolejne wyścigi.
Niedziela przywitała nas deszczem, który z małymi przerwami towarzyszył zawodom przez cały dzień. Najważniejsze jednak było to, że wiatr był dużo bardziej stabilny, co pozwoliło na rozegranie kolejnych trzech wyścigów.

W klasie T2 i Tango startowalo po 6 załóg. Najlepiej żeglował jacht LIDA (Grzegorz Guzowski z załogą), a dwie kolejne pozycje zajęli Wir (Maciej Kalinowski z załogą) oraz Haniwa (Jacek Kotkiewicz z załogą). 60tka na piątym miejscu. Natomiast w klasie Tango regaty wygrał Rozwiany Dym (Jacek Paluszkiewicz z załogą), a skład podium uzupełnili Follow me (Krzysztof Budek z załogą) oraz Uśpiony Grom (Piotr Pruszko z załogą).

Film z regat: https://www.facebook.com/WarsawSailingDays/videos/2119190741681812

Symbol       Facebook       Symbol

Symbol Aktualności       Aktualności       Symbol Aktualności

Sezon żeglarstwa lodowego w ŻK...

I miejsce w Klasie T2 dla ŻKS ...

BRĄZOWY MEDAL W MISTRZOSTWACH ...

Co słychać w Klubie?

Honorowe Odznaki PZŻ dla człon...

ZAWIADOMIENIE - WALNE ZEBRANIE...

Sezon zawodów żeglarstwa lodow...

Złote Odznaki WOZŻ dla członkó...

Boże Narodzenie

Koniec letniego sezonu żeglars...

Zobacz wszystkie aktualności »

Design: Piotr Kojtek | Kodowanie html i cms: Kalais Studios