aktualności o nas flota rezerwacje kursy galeria kontakt
”Żeglowanie … sport przestrzenny uprawiany dla własnej sprawności fizycznej, dla godziwego spędzania wolnego czasu, dla odnowienia sił po pracy zawodowej, poznania piękna jezior, rzek i mórz.” Włodzimierz Głowacki - Wspaniały Świat Żeglarstwa 65 lat KS Polonez! ŻEGLARSKI KLUB SPORTOWY POLONEZ - Witamy na oficjalnej stornie Klubu!

Strona główna > Aktualności

Aktualności zdjęcie

Zdjęcie aktualności14 lipca 2014 obchodziliśmy 60-lecie Klubu Sportowego Polonez. Z tej okazji odbył się uroczysty chrzest dwóch nowych jednostek. Wspominaliśmy też dawne dzieje i przytaczaliśmy nowe sukcesy Klubu. Na koniec nie zabrakło dobrej muzyki i tańca.

Uroczystość obchodów 60-lecia K.S. Polonez odbyła się w ośrodku Promenada w Białobrzegach. Na kei nad Jeziorem Zegrzyński odbył się chrzest naszych dwóch jednostek klubowych; motorówki Chief i jachtu regatowego Maxus 22, który z okazji jubileuszu klubu otrzymał imię "60 tka". Matką chrzestną obu jednostek jest Basia Chojak członek klubu z 10 letnim stażem.

Część oficjalną obchodów 60-lecia KS Polonez rozpoczęła uroczystość odznaczenia Klubu Sportowego Polonez odznaką honorową Polskiego Związku Żeglarstwa „Zasłużony dla Żeglarstwa Polskiego”. Wręczył ją Jerzy Durejko Wiceprezes Zarządu Polskiego Związku Żeglarstwa. Przekazując odznakę podziękował zgromadzonym członkom Klubu za dotychczasową działalność i życzył sukcesów w przyszłości.

Indywidualne honorowe złote odznaki Zasłużony dla Żeglarstwa Polskiego nadane przez PZŻ otrzymali koledzy klubowi: Stefan Rojewski, Andrzej Lewandowski, Piotr Szafranek, Jerzy Stolecki. Natomiast Złotą Odznakę Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Żeglarskiego za wieloletnią działalność w Klubie otrzymali Leonard Śliwka, Andrzej Lewandowski, Stefan Rojewski, Andrzej Polimirski, Leonard Kiszko i Piotr Szafranek.

Wspominaliśmy też historię Poloneza. Maciej Fidecki zebrał najważniejsze fakty z dawnych dziejów klubu. Przypomniał archiwalne zdjęcia i sukcesy sportowe. O pierwszych regatach na Wiśle i początkach turystyki na Mazurach opowiadał Andrzej Lewandowski. Grzegorz Penkala podzielił się swoim doświadczeniem w tegorocznych startach w zawodach bojerowych. Andrzej Rzepkowski opowiedział o współorganizowanych przez K.S. Polonez i Przystań „Rejsach ojca z dzieckiem”.

Czas nam umilał Mariusz Mariusz „Qucha” Kuczewski śpiewając piosenki żeglarskie i szanty. Na zakończenie, po części oficjalnej, okazało się, że lubimy nie tylko żeglować ale i dobrze bawić się na parkiecie.

Symbol       Facebook       Symbol

Symbol Aktualności       Aktualności       Symbol Aktualności

ZAWIADOMIENIE - Walne zebranie...

Z głębokim żalem żegnamy nasze...

50 bojerowe Mistrzostwa świata...

Inicjatywa promowania żeglarst...

Letni sezon regatowy - podsumo...

Sezon żeglarski zakończony...

Regaty o Błękitną Wstęgę YKP W...

Trwa jesienna część startów w ...

Sezon sekcji turystycznej - mo...

Sezon nawigacyjny w ŻKS Polone...

Zobacz wszystkie aktualności »

Design: Piotr Kojtek | Kodowanie html i cms: Kalais Studios