aktualności o nas flota rezerwacje kursy galeria kontakt
”Żeglowanie … sport przestrzenny uprawiany dla własnej sprawności fizycznej, dla godziwego spędzania wolnego czasu, dla odnowienia sił po pracy zawodowej, poznania piękna jezior, rzek i mórz.” Włodzimierz Głowacki - Wspaniały Świat Żeglarstwa 65 lat KS Polonez! ŻEGLARSKI KLUB SPORTOWY POLONEZ - Witamy na oficjalnej stornie Klubu!

Strona główna > Aktualności

Aktualności zdjęcie

Zdjęcie aktualnościMarta Komorowska i Krzysztof Komorowski członkowie Klubu byli załogantami s/y Arbitrator, który zwyciężył w klasie Open. Sailbookcup to dwuetapowe długodystansowe regaty morskie. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 30 jachtów. Załogi miały do pokonania trasę: w pierwszym etapie z Sopotu do Visby na Gotlandii, w drugim dookoła wyspy i z powrotem do Sopotu.

W pierwszym etapie s/yArbitrator zajął drugie miejsce w swojej klasie z 35 minutową stratą do lidera s/y Fujimo. W drugim etapie, podczas silnego wiatru Fujimo podarło żagle. Arbitrator płynął w pełnym ożaglowaniu przez Bałtyk, to dało znaczną przewagę i zwycięstwo na mecie w swojej klasie.
Pierwszy w główkach portu Sopockiego pojawił się s/y Oiler płynący w klasie KWR.

Sternikiem Arbiratora był Janek Kozarzewski, doświadczony żeglarz, uczestnik regat i szkoleniowiec.
Arbitrator to australijski jacht regatowy Sydney 40 wybudowany w 1998 roku. Od kilku lat jest w rękach prywatnego właściciela i systematycznie czarterowany. Sailbookcup 2015 były pierwszymi regatami w Polsce, w których brał udział.

Sailbookcup 2015 to były także pierwsze regaty morskie dla naszych kolegów. Więcej o zmaganiach przeczytacie na stronie: http://sailbookcup.pl/pl/
Gratulacje dla Kapitana i załogi!

Symbol       Facebook       Symbol

Symbol Aktualności       Aktualności       Symbol Aktualności

ZAWIADOMIENIE - Walne zebranie...

Z głębokim żalem żegnamy nasze...

50 bojerowe Mistrzostwa świata...

Inicjatywa promowania żeglarst...

Letni sezon regatowy - podsumo...

Sezon żeglarski zakończony...

Regaty o Błękitną Wstęgę YKP W...

Trwa jesienna część startów w ...

Sezon sekcji turystycznej - mo...

Sezon nawigacyjny w ŻKS Polone...

Zobacz wszystkie aktualności »

Design: Piotr Kojtek | Kodowanie html i cms: Kalais Studios