aktualności o nas flota rezerwacje kursy galeria kontakt
”Żeglowanie … sport przestrzenny uprawiany dla własnej sprawności fizycznej, dla godziwego spędzania wolnego czasu, dla odnowienia sił po pracy zawodowej, poznania piękna jezior, rzek i mórz.” Włodzimierz Głowacki - Wspaniały Świat Żeglarstwa 65 lat KS Polonez! ŻEGLARSKI KLUB SPORTOWY POLONEZ - Witamy na oficjalnej stornie Klubu!

Strona główna > Aktualności

Aktualności zdjęcie

Zdjęcie aktualności7 września dwie załogi ŻKS Polonez wzięły udział w Regatach o Puchar Szanta Cafe w naszym obecnym porcie. Regaty odbywały się w formie rekreacyjnej zapewniając dobrą zabawę jak również trening na nietypowej wymagającej i zatłoczonej trasie.

Wśród kilkunastu uczestniczących jachtów dwaj sternicy Klubowi Rafał Floriańczyk na ARGO i Bartosz Hajdarowicz na 60-tce.

Regaty rozpoczęły się tzw. startem australijskim, który wymagał wysokich kwalifikacji od sterników i dużego doświadczenia "portowego". Po podaniu piwa dla każdego sternika dano sygnał startu regat. Pierwszym punktem na trasie było jak najszybsze dotarcie do dna kufla i zwrot pustego do baru, dalej bieg na łódkę, następnie najtrudniejszy element szybkie jej uzbrojenie i wypłynięcie. Trasa regat skomplikowana z krótkimi przebiegami pomiędzy znakami i licznymi zwrotami.

W natłoku łódek wymagała ostrożności, szczególnie przy starcie po którym od razu robiono zwrot na boi na hals z wiatrem. Wiele łódek zapobiegawczo pływała z odbijaczami na burtach.Zabawę urozmaicał fakt, że sposób liczenia punktacji i wyłonienia zwycięzców miał być określony dopiero po regatach.

W słonecznej pogodzie przy umiarkowanym wietrze odbyły się 4 emocjonujące wyścigi. Po wyścigach wieczór umilał koncert zespołu Martinz Band, w trakcie którego ogłoszono niespodziewanych zdobywców Pucharu, parę doświadczonych żeglarzy na jachcie Orion. Wszystkie załogi otrzymały pamiątkowe koszulki Szanta Cafe.

Symbol       Facebook       Symbol

Symbol Aktualności       Aktualności       Symbol Aktualności

ZAWIADOMIENIE - Walne zebranie...

Z głębokim żalem żegnamy nasze...

50 bojerowe Mistrzostwa świata...

Inicjatywa promowania żeglarst...

Letni sezon regatowy - podsumo...

Sezon żeglarski zakończony...

Regaty o Błękitną Wstęgę YKP W...

Trwa jesienna część startów w ...

Sezon sekcji turystycznej - mo...

Sezon nawigacyjny w ŻKS Polone...

Zobacz wszystkie aktualności »

Design: Piotr Kojtek | Kodowanie html i cms: Kalais Studios