aktualności o nas flota rezerwacje kursy galeria kontakt
”Żeglowanie … sport przestrzenny uprawiany dla własnej sprawności fizycznej, dla godziwego spędzania wolnego czasu, dla odnowienia sił po pracy zawodowej, poznania piękna jezior, rzek i mórz.” Włodzimierz Głowacki - Wspaniały Świat Żeglarstwa 65 lat KS Polonez! ŻEGLARSKI KLUB SPORTOWY POLONEZ - Witamy na oficjalnej stornie Klubu!

Strona główna > Aktualności

Aktualności zdjęcie

Zdjęcie aktualności7 września dwie załogi ŻKS Polonez wzięły udział w Regatach o Puchar Szanta Cafe w naszym obecnym porcie. Regaty odbywały się w formie rekreacyjnej zapewniając dobrą zabawę jak również trening na nietypowej wymagającej i zatłoczonej trasie.

Wśród kilkunastu uczestniczących jachtów dwaj sternicy Klubowi Rafał Floriańczyk na ARGO i Bartosz Hajdarowicz na 60-tce.

Regaty rozpoczęły się tzw. startem australijskim, który wymagał wysokich kwalifikacji od sterników i dużego doświadczenia "portowego". Po podaniu piwa dla każdego sternika dano sygnał startu regat. Pierwszym punktem na trasie było jak najszybsze dotarcie do dna kufla i zwrot pustego do baru, dalej bieg na łódkę, następnie najtrudniejszy element szybkie jej uzbrojenie i wypłynięcie. Trasa regat skomplikowana z krótkimi przebiegami pomiędzy znakami i licznymi zwrotami.

W natłoku łódek wymagała ostrożności, szczególnie przy starcie po którym od razu robiono zwrot na boi na hals z wiatrem. Wiele łódek zapobiegawczo pływała z odbijaczami na burtach.Zabawę urozmaicał fakt, że sposób liczenia punktacji i wyłonienia zwycięzców miał być określony dopiero po regatach.

W słonecznej pogodzie przy umiarkowanym wietrze odbyły się 4 emocjonujące wyścigi. Po wyścigach wieczór umilał koncert zespołu Martinz Band, w trakcie którego ogłoszono niespodziewanych zdobywców Pucharu, parę doświadczonych żeglarzy na jachcie Orion. Wszystkie załogi otrzymały pamiątkowe koszulki Szanta Cafe.

Symbol       Facebook       Symbol

Symbol Aktualności       Aktualności       Symbol Aktualności

Inicjatywa promowania żeglarst...

Letni sezon regatowy - podsumo...

Sezon żeglarski zakończony...

Regaty o Błękitną Wstęgę YKP W...

Trwa jesienna część startów w ...

Sezon sekcji turystycznej - mo...

Sezon nawigacyjny w ŻKS Polone...

Zawiadomienie

Sezon żeglarstwa lodowego w ŻK...

I miejsce w Klasie T2 dla ŻKS ...

Zobacz wszystkie aktualności »

Design: Piotr Kojtek | Kodowanie html i cms: Kalais Studios